Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Виступ народного депутата України фракції Народної Партії В.Ф. Шпака на пленарному засіданні Верховної Ради України 04.10.2011 р.

04.10.2011

 

 

Шановний Голово! Шановні народні депутати! Уже вкотре ми хочемо привернути вашу увагу до спекуляцій, які відбуваються із земельними угіддями. В очікуванні запровадження ринку землі ситуація наразі ще більше загострилася. Тіньова приватизація землі сільськогосподарського призначення набула такого розмаху, що вже скоро не буде, що запропонувати  нормальному земельному ринку. У способи, не передбачені Земельним кодексом, відбувається торгівля землею, обманним шляхом ведеться переуступка корпоративних прав на земельні паї юридичним або фізичним особам, які, як  правило, не зареєстровані на даних територіях. Розбазарюються землі невитребуваних паїв, землі  запасу та  резервного фонду, а також землі науково-дослідних установ, задіяно потужний спекулятивний грошовий ресурс, який започаткував рух землі без згоди на це власників земельних ділянок. Багато орендованих сільськогосподарських угідь заросли бур'янами або засіваються культурами тільки для того, щоб відволікти увагу людей від того, що  земля не гуляє, тобто вичікується час, коли земля стане товаром і,  по суті, відкриється вторинний ринок  землі. І це відбувається, незважаючи на те, що Президент України різко розкритикував незаконне розбазарювання землі і дав доручення відповідним службам  терміново навести в цьому порядок. Інакше така ситуація приведе до соціального невдоволення. Не можна допустити, щоб сотні, тисячі гектарів  землі концентрувалися в одних руках, а при цьому мільйони селян залишалися без роботи і без вирішення їхніх соціальних проблем.

Як наслідок, порушуються сівозміни, а продукція, особливо прямого споживання, насичується великою кількістю пестицидів. Багатогалузеве ведення сільського господарського виробництва повністю перекреслено. Втрачається перспектива розвитку тваринницької галузі, оскільки землі навколо тваринницьких ферм і комплексів орендуються компаніями і фізичними особами, які  не займаються тваринництвом. І тому доводиться  заготовляти корми, зокрема  силосну   масу, за 60, а то і за 100 кілометрів.

Іншою важливою проблемою в контексті  цього питання  і пов'язаного  з екологією є знищення гною через відсутність землі.

Тому фракція вважає, що до прийняття виваженого рішення щодо ринку землі слід заборонити реєстрацію переуступки корпоративних прав та передачу в оренду землі невитребуваних паїв державного та резервного фонду, а також заборонити науково-дослідним установам укладання договорів підряду на землю чи цілісні майнові комплекси у спосіб, не визначений законодавством.  Тільки припинивши некеровану монополію на землекористування, можна говорити про ринок і рух землі. Дякую за увагу.

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".