Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Про роботу народників в обласній раді та патріархальні стосунки у партії розповів Микола Олещенко

04.10.2011

 

Олещенко.jpgУ Житомирській обласній раді поточного шостого скликання працює 18 депутатів - представників обласної організації Народної Партії. Фракцію народників, як називають представників цієї партії, очолює перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Микола Олещенко. За рік роботи в раді депутатам є про що прозвітувати перед виборцями. А відтак, за словами Миколи Олещенка, більшість представників фракції є депутатами облради двох, трьох і навіть усіх шести скликань, а бути обраними стільки разів поспіль, це означає мати неабиякий авторитет серед людей, мати їхню довіру та раз по раз виправдовувати її.

-   Миколо Миколайовичу, хто як не Ви, голова фракції, добре знає і може розповісти виборцям про роботу Ваших колег – однопартійців у раді.

-   Дякую. Але одразу хочу внести ясність щодо свого статусу. Наша фракція має багаторічного і незмінного почесного голову  - народного депутата України Миколу Миколайовича Рудченка. Власне, кожна фракція сформувалась уже після виборів, а в ході виборчої кампанії ми йшли командою, яку очолив Рудченко, і кожен з нас вдячний йому за довіру і можливість бути в команді такої шанованої людини і гордий з того, що впродовж років працює для людей поруч із Миколою Миколайовичем. Вважаю за потрібне сказати, що за кількістю депутатів ми на третьому місці в раді. А за підтримкою в області на минулорічних місцевих виборах в цілому ми на другому місці. Хотів би наголосити, що на жодну сесію ми не приходимо спонтанно, як мовиться «з коліс», щоразу відбувається засідання фракції, на якому обговорюємо питання порядку денного та приймаємо спільне рішення, враховуючи, звичайно, думку кожного з депутатів. Практично жодне засідання фракції не пройшло без участі Рудченка, а в роботі двох брав участь Голова Народної Партії,  Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Для чого я це говорю? Для того, щоб громадяни знали, що у нашій партії взаємовідносини вибудувані за зразком відносин в українській патріархальній родині, коли досвід і авторитет господаря – батька був понад усе. Може хтось скаже, що це несучасно, це пережиток. Аргументовано заперечу. Чи буде в родині порядок і злагода, коли батько  не буває вдома, коли домочадці місяцями його не бачать? Нехай він на всі відсотки забезпечує сімейний бюджет, але родина не має можливості спілкуватись з ним, спостерігати за його поведінкою, вчинками і прислухатись до порад безпосередньо. Така сім’я приречена. У нас не буває так, щоб якесь рішення, навіть, здавалося б, незначне, приміром,  що стосується висування депутата сільської ради від партії, приймалось без погодження з лідером обласної організації і Головою партії. Чітко функціонує партійна  вертикаль: депутати обласної ради закріплені за районами області, вони беруть участь у сесіях місцевих рад, проводять прийоми громадян, звіряють свої дії і рішення з думками пересічних громадян, чи буде від цього користь на місцях. Одне-з-засідань-фракції.jpgМи доносимо проблеми людей до депутата Верховної Ради Рудченка, а він – до Володимира Литвина. Так вирішуються проблеми людей. Та й не секрет, що Литвин і Рудченко у несесійні тижні їздять з району в район, від села до села, проводять зустрічі, аналізують ситуацію в області. За попередні 4 роки, завдяки їхньому сприянню, в область надійшло понад 60 мільйонів додаткових бюджетних коштів. Це добре чи погано? Звісно, добре, а відбувається це тому, що у нас немає непорозумінь не лише всередині фракції чи партії, ми діємо в такт з обласною владою, з губернатором Сергієм Рижуком.

-   Як я зрозуміла, не можна вирвати з партійного контексту таку ланку, як фракція в обласній раді. Щоб розповісти про неї, потрібно хоча б у загальних рисах охарактеризувати всю структуру. Тоді давайте поговоримо про кожного з депутатів окремо.

-   Давайте. Наше представництво – це люди, які своєю багаторічною працею заслужили авторитет та право відстоювати в раді інтереси тих чи інших галузей і територіальних громад. Герой України Володимир Дідківський – керівник агрофірми «Єрчики», голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу. Це непересічна особистість, простий і мудрий чоловік, якого знає не  лише вся область, а й держава. Адже він один із тих, хто  дає людям роботу в селі, і багато років підряд відстоює інтереси того сільського середовища, з якого родом і якого не цурається, не зважаючи на статус і авторитетність. Дещо молодший, але вже досвідчений і амбітний, теж знаний в області по самовідданій праці в сільському господарстві – заступник голови ОДА Микола Дейсан.  Це – генерал - лейтенант, командувач Південного оперативного командування Петро Литвин. Не зважаючи на зайнятість, на відстань у сотні кілометрів, він знаходить час працювати не лише в комісії та  на сесіях. Петро Михайлович живе й працює у своєрідному географічному трикутнику: Одеса, Житомир, Новоград-Волинський район, за яким він закріплений фракцією. Депутатські прийоми Литвин проводить особисто, а, відтак, знає проблеми людей не з чужих слів. Володимир Ткачук – головний лісівник Житомирщини. З 1990 р. очолює обласне управління лісового та мисливського господарства, яке за цей час пережило не одну реорганізацію, але постійно серед кращих в Україні. Хочу підкреслити, що і Володимир Ілліч, і його колеги  - лісівники, керівники підрозділів на місцях, Степан Нусбаум, Анатолій Остудімов, Олександр Гладиш були обрані до ради в мажоритарних округах і роблять усе можливе, щоб виправдати людську довіру своєю працею в раді. Головний енергетик області Володимир Левицький, хоч через огріх у бюлетенях не пройшов по мажоритарному округу, однак у Володарсько – Волинському районі його прізвище знають у кожній хаті. А знають тому, що немає такого населеного пункту в районі, де б за його підтримки і сприяння не було б вирішено чимало проблем. З великим відривом переміг на виборах у Коростенському окрузі своїх суперників Володимир Арешонков. А про його авторитетність свідчить ще й те, що більшість депутатів ради підтримали кандидатуру Арешонкова на посаду першого заступника голови облради.

   Активну депутатську роботу веде головний редактор газети «Ехо» Володимир Яцкевич. У редакції газети працює громадська приймальня фракції Народної Партії, а інформація про звернення громадян та позитивне їх вирішення друкується в газеті.

   Так склалося, що у громадян сформувалося неоднозначне ставлення до працівників медицини. Не буду вдаватися до оціночних суджень, але беру на себе сміливість стверджувати, що лікарі, які представляють нашу фракцію – Василь Борис, Анатолій Гаманюк, Ігор Сабадаш, Микола Зозуля – керівники районних медичних підрозділів – люди заслужені і шановані, всі вони пройшли до ради по мажоритарних округах і активно відстоюють інтереси мешканців області. Адже у нас проблема номер один – негативна динаміка захворювань, пов’язаних з чорнобильською бідою, і це питання номер один у порядку денному роботи нашої фракції.

Депутат – мажоритарник Віктор Перегуда – освітянин із Малинщини, підприємець Валерій Сосуля та ветеран міліцейської служби, полковник Анатолій Остап’юк – це люди, які досягли успіху в житті, бо вміють не лише долати труднощі, а  й працювати, ставлячи пріоритетом інтереси інших, а не власні.

У цьому контексті хочу сказати, що депутат – це взірець для кожного партійця. Коли формувалися списки кандидатів у депутати, то визначальними були рекомендації партійних організацій на місцях, які затверджували кандидатури конференціями. У нас не лише жорсткі вимоги до відбору кандидатур, які представляють партію, а й до роботи. Кожен депутат планує на квартал свою роботу, зустрічі, цей план затверджує фракція, а потім заслуховує звіт про роботу.

У рамках цієї публікації немає змоги розказати й про соту частину того, що вже зроблено нами за рік. Але про це знають люди на місцях, а їхня оцінка – це рейтинг нашої партії, який в області щоденно зростає.

-   Ви дали оцінку кожному депутату, а про себе забули? Адже Олещенко теж має і здорові політичні амбіції, і авторитет, і прихильників. У Андрушівському районі ваш виборчий ужинок 47,4%  голосів. Тамтешня  районка з номера в номер друкує листи вдячності виборців за роботу в окрузі депутата Олещенка… 

-   Про депутатську роботу говорити не буду, хто цікавиться, знає, як я працюю. Скажу лише те, що у свій час я був у згаданому районі головою райдержадміністрації. Відомо, як у нас «люблять» владу. Кажуть люди швидко забувають добре, а погане пам’ятають роками, ця народна мудрість, очевидно, не характерна для андрушівської громади, з роками люди не забули того доброго, що робилось, а тому висловили мені довіру. Але це не особисто моя перемога, це вдячність і данина людей за активну багаторічну роботу команди народників. Пам’ятаєте, деякі політичні сили, поливаючи нас брудом під час кампанії, говорили, що ми не наберемо і 3 відсотків, а ми, як я вже говорив, зайняли друге місце в області за результатом на місцевих виборах.

Інтерв’ю підготувала Алла Шевчук,

прес-секретар Житомирської регіональної організації

Народної Партії

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".