Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Книга – цінність минулого і сьогодення

21.10.2011

IMG_0089.JPGУ житті кожного з нас – хоча часто-густо багато хто цього зовсім не помічає – поряд існує один непомітний, але важливий помічник. Він із самого дитинства супроводжує нас життєвим шляхом дорослішання і самоствердження, даючи поради і приклади, відкриваючи світ мрій і сподівань, допомагаючи пізнавати минуле і зазирати у майбутнє, стаючи відкриттям і надбанням. Саме до нього ми звертаємося, навчаючись писати, читати, говорити, міркувати, спілкуватися, висловлювати думки, розвивати пам’ять, поглиблювати знання. Разом із ним ми просто навчаємося жити. Його коротеньке ім’я відоме всім.

Книга. Для когось друковані видання – це близькі друзі, з якими людина пліч-о-пліч мандрує упродовж життя, час від часу повертаючись до вже прожитих історій. Для іншого – це лише екземпляри з колекції, які зберігаються за склом і з них періодично збирають пил. Але в будь-якому разі чи позитивно ми ставимося до книги, чи негативно, поміж нас немає жодної людини, яка б була байдужою до цього маленького помічника. Головне вчасно «встановити з ним зв’язок». І починати робити це слід ще у дитинстві: вдома, разом із казками, які ввечері читають батьки, або в школі разом із підручниками, які впродовж кількох років стають головними провідниками у країні знань.

Саме тому народники Чернігівщини кілька років поспіль час від часу проводять акції, основною метою яких і є встановлення такого зв’язку. Наприклад, акція «Вчимося читати – вчимося жити!», в ході якої представники міських і районних організацій Народної Партії Чернігівської області, разом із авторкою дитячих творів Маргаритою Бордонос відвідували дитячі садочки Городянського, Борзнянського, Чернігівського, Коропського, Корюківського, Куликівського, Ріпкинського, Щорського районів, міст Чернігів, Ніжин і Прилуки, даруючи малечі книги пані Маргарити. Або захід, у рамках якого 30 томів з колекції «Великі імена ХІХ століття» отримала від народнопартійців шкільна бібліотека села Павлівка Ріпкинського району

Ще були «Шевченківські читання», які проходили в Чернігівському культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (участь у них брали жителі міста Чернігова) та «Гоголівські читання», які проводилися на базі Чернігівського ліцею №22. До речі, всі учасники перших читань отримали в подарунок видання з творами Т.Г. Шевченка, а бібліотека ліцею поповнила свій фонд кількома виданнями творів М.В. Гоголя.

У ході ще однієї акції народники, презентуючи в Чернігові друге видання підручника «Історія України» академіка НАН України Володимира Литвина, подарували школам та вищим навчальним закладам і бібліотекам міста по одному примірнику (а це близько 50 книжок). Майже 150 підручників було розповсюджено по бібліотеках навчальних закладів Чернігівської області.

Слід зазначити, що партійці не зупинилися на цьому і продовжили гідну справу. Тепер, у рамках акції «Подаруй книгу сільській бібліотеці» видання різних літературних жанрів, а також вищезазначену «Історію України» вже отримали бібліотеки і школи сіл Піски, Красилівка та Обмачів Бахмацького району; сіл Іржавець і Качанівка Ічнянського району; сіл Верба, Свердловка, Мізин, Красне, Пролетарське Коропського району; сіл Олешня Ріпкинського та Брусилів Чернігівського районів та багатьох інших.

Кажуть, книга – найкращий подарунок, тож представники Чернігівської обласної організації Народної Партії сподіваються, що видання, які вони дарують юним мешканцям Чернігівщини протягом кількох років, сприятимуть вихованню молодого покоління і зміцнюватимуть зв’язки сучасників з духовними цінностями минулого і сьогодення.

Юлія Найда,

прес-служба Чернігівської обласної організації

Народної Партії

 

 

.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".