Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чого не знають депутати Київради і кияни, коли голосують за районні ради

19.10.2017

На жаль, запропонований депутатам безальтернативний варіант розділу ІХ Концепції, з поверненням до районних рад, не відповідає інтересам киян і сучасним нормам місцевого самоврядування - наприклад, Європейської хартії міст ІІ.

Чинники, що вимагають реформування моделі місцевого самоврядування в м. Києві і підлягають регулюванню в новому Статуті, наступні:
• здійснення місцевого самоврядування (МС) у м. Києві відбувається фактично лише на рівні Київської міської ради, її виконавчого органу та Київського міського голови, територіальна громада (ТГ), по-суті, носить другорядний у порівнянні з іншими суб’єктами міської влади характер, що суперечить Конституції України та усім міжнародним стандартам місцевого самоврядування;
• функціонування МС у ТГ та її структурних складових – територіальних мікроколективів жителів районів у місті, мікрорайонів, кварталів тощо не забезпечує середовища, необхідного для всебічного розвитку киян, їх самоорганізації та самодіяльності на основі принципів субсидіарності та децентралізації;
• чинний Статут ТГ м. Києва визначає питання, які вже врегульовані Конституцією та законами, тобто функцію муніципально-правового статутного регулювання не здійснює.

Ключове питання Статуту територіальної громади – 
реалізація права територіальної громади м. Києва на місцеве самоврядування 
Реалізація права на МС безпосередньо територіальною громадою відповідає вимогам стст. 5, 7, 140, 143 Конституції України, стст. 2, 3, 4, 5, 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», стст. 2, 173, 327 Цивільного Кодексу України. 
Автори проекту Концепції Статуту ТГ м. Києва акцентують увагу на тому, що потрібен Статут, «який сприяє процесу формування територіальної громади м. Києва, тобто муніципальної спільноти киян (а не просто математичної сукупності, як це є сьогодні), об’єднаних необхідністю вирішення спільних питань».
У п. 35 Європейської хартії міст ІІ (2008 р.) є відповідь на це питання: «на внутрішніх комунальних територіях (квартал, мікрорайон, район) повинні бути виборні зібрання, бюджет і повноваження». 
Таким чином, територіальна громада м. Києва має складатися з мікрогромад: будинків, мікрорайонів (до 20-30тис. жителів) та територіальних громад районів. Основою МС в місті має стати мікрогромада мікрорайону, яка здійснює МС безпосередньо, а саме: бере на себе повноваження і використовує на їх виконання частину бюджетного ресурсу.

Віталій Комов

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".