Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ПОЛІТИЧНИЙ ЗЕМЛЕТРУС В ЄС: НАСЛІДКИ ДЛЯ УКРАЇНИ

30.06.2016

Несподіване стало реальністю. Громадяни Великобританії вирішили відокремитися від ЄС. Багато хто вже навіть волає про катастрофу для Європи. Трамп навпаки заявляє, що англійці просто повернулися до дому. 
Хоча серед британців побутують й такі «оптимістичні» думки: нічого страшного не сталося, треба рухатися вперед, можливо до іншої країни.:)
А чи насправді результати референдуму слід сприймати як неочікувані? Вважаю, для тих, хто більш-менш аналізує світові процеси та європейські тенденції, вони швидше є закономірними.
Зокрема, з таких причин:

• ускладнення і непередбачуваність світового порядку реанімують притягальність якраз національних держав і навіть прагнення до замкнення в межах національних кордонів;
• епоха лідерства змінилася «епохою сірих мишей» (вислів Л.Шевцової), а відповідно – недовірою до офіційних вождів. Люди намагаються брати ініціативу в свої руки, не інформуючи заздалегідь про свої наміри політиків і соціологів (дані соціологічних підтверджень є тому свідченням);
• громадяни не тільки невдоволені елітами, а й у такий спосіб заперечують політику глобалізації. Фактично референдум можна розглядати як бунт проти глобалізації. Звичайно він є свідченням певної вичерпаності ЄС і його неспроможності дати адекватні відповіді на гострі виклики сьогодення. Меркель вже не може утримувати на собі Європу, особливо з огляду на зацикленість Обами на своїх проблемах.

Звичайно, що цей виклик повинен породжувати адекватну відповідь з боку ЄС, який до цього надав Великобританії преференцій більше, ніж міг. 
Можна зробити вигляд, що нічого страшного не відбулося. Але європейським цінностям кинуто потужний виклик. За ним може бути політичний параліч і ланцюгова реакція, вкрай небажана не тільки для Європи, а й світу.
Тому українській владі і політикам треба усвідомити, що ЄС зараз не до України. А відтак припинити «їздити» на темі євровибору, «повернутися в Україну» і зайнятися її організацією. Звісно, що це для них складно, а для багатьох і не підйомно.

Володимир Литвин

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".