Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
З ВИСТУПУ ВОЛОДИМИРА ЛИТВИНА У ВР 31.05.16 р. І ПРО ТЕ, ЩО НЕ ВДАЛОСЯ СКАЗАТИ

01.06.2016

Допоки в Києві «підганяють» країну під себе і ділять повноваження під політичний момент, годують суспільство новинами з «відхожих місць», людей в селах, селищах та містах тотально огортає зневіра і розпач – як вижити. Люди все більше відчувають себе жертвами. Зрозуміло, що за таких умов важко говорити про перспективи України.

Те, що називається реформами, вже сприймається як нестерпна повинність і навіть покарання. Невідомо за що.
Людям залишається хіба що триматися за повітря та жити в країні, якій вони не вірять.
Чи не найбільшим серед страхів є страх захворіти. Складні хвороби – це вже різновид смерті. Особливо від раку.
Свідчень цьому – безліч. Наведу лише одне: ще 3 березня цього року звернувся до МОЗ, ОДА і РДА, згодом - телефонував з проханням надати необхідну допомогу для лікування жительці села Червона Воля Новоград-Волинського району Житомирської області Олені Стрілець. У листі вона написала: «перенесла три операції, зараз переведена на хіміотерапію, а коштів не хватає на лікування, а жити то хочеться, бо мені всього 47 років».
Минуло майже три місяці. Реакції – жодної. 30 травня отримав листа з району такого змісту: «Стрілець Олена Петрівна, жителька с.Червона Воля, померла, у зв’язку з чим розгляд звернення припинено».
Протягом кожного тижня надходять десятки листів та звернень, у яких кричить людський біль. Те ж саме під час перебування на окрузі. Куди з ними йти? Що робити з відписками?
Приклад – будь ласка. На пішохідному переході траси «Київ-Чоп» в районі села Піщів вже загинуло 20 людей. Безліч звернень щодо необхідності встановлення світлофора по суті ігноруються. Адже відписки не можна вважати за адекватну реакцію. В останній такій відповіді чомусь приплели до проблеми МВФ.
Взагалі питання доріг, точніше – їх фактичної відсутності, є одним із найболючіших. Села фактично опиняються в ізоляції.
У п’ятницю вся країна раділа на останньому дзвонику в школах. Тепер почалося оздоровлення дітей – переважно у тих же школах, на асфальті чи в пилюці. Зате показник такого оздоровлення буде справним.
У той же час в селищі Кам’яний Брід простоює унікальний за обладнанням і можливостями обласний санаторій радіаційного захисту. Зокрема, в ньому є єдиний на весь Баранівський район басейн. Ніхто не бажає займатися подоланням відомчих бар’єрів. Зате про реформи освіти торохтіти багато бажаючих.
Про особливе: на окрузі до мене звернулися батьки старшого лейтенанта Михайла Євтушка, який в зоні АТО отримав 26% опіків шкіри. У госпіталі батькам сказали: готуйте багато грошей, оскільки потрібне надзвичайно складне лікування.
Питається: а де держава? Де деклароване піклування про захисників Вітчизни?
Нічого не скажеш – вселили надію в батьків і підтримали.
Належить констатувати: законодавча і виконавча влада злилися в один монолітний інститут. Про це свідчить хоча б той факт, що немає жодної реакції з боку вищого представницького органу народу щодо непідйомних комунальних тарифів. Все робиться для того, щоб не розглядалися соціальні закони, не було прийнято рішення про фінансування профтехосвіти і т.п. 
Тепер ВР залишилося зробити ще один крок – прийняти такий закон про вибори, щоб політики не зустрічалися з виборцями. Перший крок у цьому напрямку зроблено – запропоновано відповідні зміни до закону про Регламент ВРУ.

 

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".